Ogłoszenia parafialne 09.09.2018 – 16.09.2018

XXIII Niedziela zwykła

• W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca części stałe w języku łacińskim
  • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Kiermasz w domu katechetycznym czynny od 10.00 do 12.00

• Z racji 13-tego dnia miesiąca Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w kościele św. Jana. Po Mszy św. procesja różańcowa do naszego kościoła

• Po Mszach św. modlitwa Nowenny do Trójcy Przenajświętszej za przyczyną bł. Marii Luizy
  • O godz. 16.30  Msza św. szkolna
  • Przypominamy, że młodzież klasy 8 Szkoły Podstawowej i klasy 3 Gimnazjum zapisujemy do przygotowania do Bierzmowania. Zapisy w terminie nieprzekraczalnym do 22 września 2018

• Z racji Koncertu Organowego Msza św. wieczorna o godz. 17.00 !!!
  • O godz. 18.00 w naszym kościele Koncert Organowy w ramach 23 Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego. Wykonawcą będzie Pan Roman Hyla
  • O godz. 17.00 nauka przedchrzcielna w domu katechetycznym

XXIV Niedziela zwykła

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 15 września o godz. 17.00

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne
  • Bóg zapłać za uporządkowanie obejścia naszego kościoła i sprzątanie kościoła
  • Bóg zapłać za dowożenie starszych na Mszę św.

Zaproszenie na Koncert Organowy

W sobotę 15 września 2018r. w naszym kościele w ramach 23 Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego koncert o godz. 18.00 Wykonawcą będzie Roman Hyla. Bliższe informacje na stronie internetowej: www.festiwal-organowy. pl

Gorąco polecamy i  zapraszamy !!!

W sobotę 22 września 2018r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP
w Zabrzu Biskupicach ul. Bytomska 111b w godz. 10:00 – 12.00 odbywa się obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych.  W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieź zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.

Prowadzący – Ks. T. Wieczorek.

Zaproszenie na Koronkę na ulicach miast świata !
28 września, godz.15.00, kaplica przy ul. Św. Jana

Od dziesięciu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych.

Są zaopatrzeni w plakat „Jezu, ufam Tobie”, obrazki i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów. Wszystko trwa 10-15 minut.

Na przestrzeni ostatnich lat w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata i setek miast i miasteczek  w Polsce. Jest to wielkie świadectwo wiary o Bożym Miłosierdziu, wspólne dla polskich i zagranicznych miast oraz parafii.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia !!!

Msza św. w intencji Miasta Zabrze

Wspólnoty modlitewne miasta Zabrze zapraszają na  Mszę św. w intencji mieszkańców naszego miasta do Parafii pw. Św. Franciszka przy ul. Wolności 466 w dniu 11 września 2018r. o godz. 19.00.

W naszym kościele Msza św. w tej intencji będzie sprawowana 14 listopada 2018r. o godz. 19.00

Kancelaria parafialna czynna:

Poniedziałek – godz. 8.00 – 9.00 i 17.00 – 18.00