Życzenia

Życzenia wygłoszone przez księdza proboszcza Jana Matyska na zakończenie mszy pasterskiej w dniu 24.12.2018


Na koniec tej Eucharystii najlepsze życzenia, w tej liturgii słowa dzisiaj, słyszeliśmy abyśmy przez święte życie zasłużyli na zjednoczenie z Chrystusem. Nie trzeba mieć tytułu magistra ani doktoratu, by przeżyć święcie życie, trzeba mieć trochę otwartości serca, trochę takiej rzeczywiście prostoty, którą wykazywali owi pierwsi adorujący Jezusa Chrystusa pasterze. Od prostych rzeczy wszystko się zaczęło. Życzmy sobie pokoju, życzmy sobie dobra, życzmy sobie miłości. Może zróbmy sobie dzisiaj takie zadanie domowe: kiedy wrócimy do domu – to podajmy tym naszym najbliższym rękę. Na znak jedności, miłości i takiego zwykłego ludzkiego pokoju. Niech nam wszystkim Pan Bóg obfitością swej łaski błogosławi. Niech Będzie uwielbiony w naszej wspólnocie, w naszym sercu na co dzień.

Ks. Jan Matysek AD. 24.12.2018