Ogłoszenia parafialne 10.02.2019 – 17.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela zwykła

  • Dzisiaj części stałe w języku łacińskim.
  • Kolekta na potrzeby Parafii
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Poniedziałek

 • W poniedziałek Kościół wspomina MB z Lourdes i przeżywać będzie Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich Chorych i Seniorów na Mszę św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim do kościoła św. Jana Chrzciciela na godz. 9.30. Po Mszy św. tradycyjne spotkanie dla Seniorów w restauracji BESKID
 • Kiermasz w domu katechetycznym nieczynny

Wtorek

 • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Środa

 • W środę Msze św. o godz. 7.00; 8.00.
 • O godz. 18.00 Msza św. w int. czcicieli MB Fatimskiej i Różaniec fatimski

Czwartek

 • Z ok. 14-tego dnia miesiąca Nowenna przez wstawiennictwo bł. Marii Luizy Merkert po każdej Mszy św.
 • Po Mszy św. wieczornej Krąg biblijny dla dorosłych i wszystkich zainteresowanych  pogłębieniem lektury Pisma św.

Piątek

 • Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja w kaplicy
 • Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi
 • O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci, które nie wyjeżdżają na ferie zimowe

Sobota

 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

6 Niedziela zwykła

  • Kolekta na potrzeby Parafii
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Nauka przedchrzcielna

 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 2 marca 2019 o godz. 17.00 w kościele

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Bierzmowanie w naszej Parafii

 • Sakrament bierzmowania w naszym kościele udzielany będzie 25 marca 2019r. podczas Mszy św. o godz. 16.00. Uroczystości przewodniczyć będzie i Sakramentu udzieli Bp Jan Kopiec. W naszej parafialnej wspólnocie przygotowuje się do Bierzmowania 80 osób.

Podziękowania  

 • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Przypominamy, ze przyjmujemy intencje na rok 2019
 • Bóg zapłać za dowożenie starszych na Mszę św.
Parafia św. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Zabrze Biskupice

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Szanowny Parafianinie!

Jeden raz w roku sam decydujesz, komu oddasz część swojego podatku! Aby przekazać naszej wspólnocie parafialnej 1% podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiednich pozycjach KRS i cel szczegółowy przypisany naszej parafii. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a pozwoli wspierać działalność charytatywną prowadzoną przez parafię. Nieważne, ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc.

KRS: 0000283966

Cel szczegółowy: Parafia WNMP Zabrze

Szanowni Emeryci i Renciści!

Emerytów i rencistów oraz osoby bezrobotne pobierające zasiłek obowiązują takie same zasady przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jak pozostałych podatników. Otrzymanie z ZUS rozliczenia PIT nie oznacza, że Państwa 1% podatku jest już zagospodarowany. Dotyczy to  również sytuacji, w której otrzymali Państwo informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego (PIT-11A), jak i roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (PIT-40A).  Podanie numeru KRS 0000283966 i celu szczegółowego Parafia WNMP Zabrze  daje pewność, że środki finansowe przeznaczone zostaną na działalność charytatywną prowadzoną przez parafię.  

Parafia św. Wojciecha w Zabrzu organizuje pielgrzymkę do Francji. W dniach 26.05.2019-04.06.2019.
Sanktuaria i smaki Francji. Zapisy w tamtejszej kancelarii z wpłatą 300 zł. Koszt 2750 zł + 100 Euro.

Bliższe informacje pod nr tel. 693 352 648