Ogłoszenia parafialne 17.02.2019 – 24.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela zwykła

  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na modernizację ogrzewania naszego kościoła
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Poniedziałek

 • Kiermasz w domu katechetycznym nieczynny

Wtorek

 • O godz. 7.00 Msza św. Urodzinowa Ks. Dziekana Wolfganga Hutka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy
 • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Środa

 • W środę Msze św. o godz. 7.00; 8.00.

Czwartek

 • Msza św. wieczorna o godz. 18.00

Piątek

 • Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja w kaplicy
 • Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi
 • O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci, które nie wyjeżdżają na ferie zimowe

Sobota

 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

7 Niedziela zwykła

  • Kolekta na potrzeby Parafii
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Nauka przedchrzcielna

 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 2 marca 2019 o godz. 17.00 w kościele

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Bierzmowanie w naszej Parafii

 • Sakrament bierzmowania w naszym kościele udzielany będzie 25 marca 2019 r.

Podziękowania  

 • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Przypominamy, ze przyjmujemy intencje na rok 2019
 • Bóg zapłać za dowożenie starszych na Mszę św.
Parafia św. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Zabrze Biskupice

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Szanowny Parafianinie!

Jeden raz w roku sam decydujesz, komu oddasz część swojego podatku! Aby przekazać naszej wspólnocie parafialnej 1% podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiednich pozycjach KRS i cel szczegółowy przypisany naszej parafii. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a pozwoli wspierać działalność charytatywną prowadzoną przez parafię. Nieważne, ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc.

KRS: 0000283966

Cel szczegółowy: Parafia WNMP Zabrze

Szanowni Emeryci i Renciści!

Emerytów i rencistów oraz osoby bezrobotne pobierające zasiłek obowiązują takie same zasady przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jak pozostałych podatników. Otrzymanie z ZUS rozliczenia PIT nie oznacza, że Państwa 1% podatku jest już zagospodarowany. Dotyczy to  również sytuacji, w której otrzymali Państwo informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego (PIT-11A), jak i roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (PIT-40A).  Podanie numeru KRS 0000283966 i celu szczegółowego Parafia WNMP Zabrze  daje pewność, że środki finansowe przeznaczone zostaną na działalność charytatywną prowadzoną przez parafię.  

Parafia św. Wojciecha w Zabrzu organizuje pielgrzymkę do Francji. W dniach 26.05.2019-04.06.2019.
Sanktuaria i smaki Francji. Zapisy w tamtejszej kancelarii z wpłatą 300 zł. Koszt 2750 zł + 100 Euro.

Bliższe informacje pod nr tel. 693 352 648

To mówi Pan: „Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce”

Serce w perspektywie biblijnej to centrum człowieka. To w sercu dokonuje się to, co dla niego najważniejsze. Odwrócić od Pana swe serce, to zamknąć się na to, co duchowe, to zamknąć się na Bożą łaskę, światło, pomoc. Odwrócić od Pana swe serce to niejako powiedzieć: „Panie Boże nie jesteś już w życiu mi potrzebny. Ja sam sobie poradzę, bez Twojej łaski, Twego wsparcia czy pomocy”. To szukać oparcia tylko i wyłącznie w tym co cielesne, ziemskie, doczesne, szukać go w drugim człowieku. Finał takiej postawy, to życie jałowe i bezowocne, jak dzikiego krzaka na stepie, pozbawionego wody. Jeżeli ktoś chce żyć, owocować nawet w czasie duchowej posuchy i trudności, trzeba, aby swą nadzieje złożył w Panu, jak drzewo, które wypuszcza swe liście ku strumieniowi.