Ogłoszenia parafialne 17.03. – 24.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Wielkiego Postu

 • Kolekta specjalna na modernizację ogrzewania naszego kościoła
 • O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku rozważania pasyjne oparte na obrazie „Ecce homo” głosi Ks. Krzysztof Plewnia – wikariusz naszej Parafii

Wtorek

 • O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do MBNP

Środa

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem.)

Czwartek

 • Po Mszy św. o godz. 18.00 obowiązkowa próba dla kandydatów do Bierzmowania

Piątek

 • O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • O godz. 16.30 Msza św. i Droga krzyżowa dla dzieci Szkoły Podstawowej. Udział dzieci pierwszokomunijnych jest obowiązkowy
 • O godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z udzielaniem Komunii św. Zachęcamy gorąco do udziału w Drodze Krzyżowej, bowiem za pobożne odprawienie tego Nabożeństwa można uzyskać codziennie odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Prosimy również o wypominki za zmarłych za których modlimy się w czasie Drogi Krzyżowej
 • Po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej spotkanie dla Róż Różańcowych w domu katechetycznym

Sobota

 • O godz. 10.00  spotkanie dla Ministrantów
 • O godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych. W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieźć zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.  Prowadzący – Ks. T. Wieczorek, Wikariusz Par. św. Anny w Zabrzu
 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

3 Niedziela Wielkiego Postu

 • Kolekta na potrzeby Parafii
 • Po Mszy św. o godz. 16.00 obowiązkowa próba dla kandydatów do Bierzmowania

Nauka przedchrzcielna

 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 6 kwietnia 2019 o godz. 17.00 w kościele

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Podziękowania  

 • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Przypominamy, że przyjmujemy intencje na rok 2019
 • Bóg zapłać za dowożenie starszych na Mszę św.

Rekolekcje wielkopostne

 • W dzisiejszej gazetce znajduje się plan rekolekcji wielkopostnych w naszej Parafii w dniach 31 marca do 2 kwietnia 2019r. W tym roku głosi Ks. Tomasz Rak – Kapelan Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach
Parafia św. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Zabrze Biskupice

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Szanowny Parafianinie!

Jeden raz w roku sam decydujesz, komu oddasz część swojego podatku! Aby przekazać naszej wspólnocie parafialnej 1% podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiednich pozycjach KRS i cel szczegółowy przypisany naszej parafii. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a pozwoli wspierać działalność charytatywną prowadzoną przez parafię. Nieważne, ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc.

KRS: 0000283966

Cel szczegółowy: Parafia WNMP Zabrze

Szanowni Emeryci i Renciści!

Emerytów i rencistów oraz osoby bezrobotne pobierające zasiłek obowiązują takie same zasady przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jak pozostałych podatników. Otrzymanie z ZUS rozliczenia PIT nie oznacza, że Państwa 1% podatku jest już zagospodarowany. W tym celu należy złożyć formularz PIT – OP. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem pod numerem tel. 603 775 698