Ogłoszenia parafialne 19.05.2019 – 26.05.2019

• O 17.30 nie ma Nabożeństwa majowego

• O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe
  • O godz. 18.00 Msza św.

• O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci.

• O godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych. W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieźć zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.  Prowadzący – Ks. T. Wieczorek, Wikariusz Par. św. Anny w Zabrzu
  • O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi

VI Niedziela wielkanocna

• O godz. 15.00 Nabożeństwo majowe

• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 1 czerwca 2019 o godz. 17.00 w kościele

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Przypominamy, że przyjmujemy intencje na rok 2019
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia
Parafia nasza, podobnie jak w ubiegłych  latach, organizuje wakacyjne kolonie dla dzieci w nadmorskim ośrodku BRYZA w Łukęcinie w  lipcu i  sierpniu 2019. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt, ze względu na możliwość starania się o dotacje.

Ogłoszenie dla mężczyzn

MEDHolding S.A. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego

1. Strzelecka 9, 40-073 Katowice

25 maja w Specjalistycznej Poradni Urologicznej naszego Szpitala odbędzie się Biała Sobota. W ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej, mężczyźni powyżej 50 roku życia będą mogli poddać się kompleksowym badaniom urologicznym, które pozwolą ocenić stan układu moczowego. Akcja potrwa od 8:00 do 14:00.

Specjaliści-urolodzy z naszego szpitala przeprowadzą następujące badania:

wywiad i badanie lekarskie (w tym badanie palcem per rectum)

ocena jakości życia za pomocą ankiety IPSS oraz QL

ocena USG (pęcherza moczowego, prostaty, nerek)

wykonanie krzywej mikcyjnej oraz ocena zalegania moczu po mikcji

pobieranie badań biochemicznych do badania (mocz, morfologia, PSA)

Wnioski z badania zostaną przesłane Pacjentowi pocztą, wraz z wynikami badań biochemicznych oraz zaleceniami specjalisty urologa z oceną stanu zdrowia i wskazówkami na przyszłość.

Zachęcamy do udziału w akcji!

WAŻNE – konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel.: 690 466 964. Podczas rozmowy z pielęgniarką rejestrującą wizytę, warto zapytać o sposób przygotowania do badań.

***

Biała Sobota to program bezpłatnych badań specjalistycznych, ukierunkowanych na wczesne wykrywanie nowotworów. Projekt realizowany jest z inicjatywy Szpitala Specjalistycznego im. Emila Michałowskiego w Katowicach przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.