Ogłoszenia parafialne 04.08.2019 – 11.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Odpust Porcjunkuli

Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli we wszystkich kościołach parafialnych w dzisiejszą niedzielę.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca  Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

XVIII Niedziela zwykła

 • Kolekta na potrzeby Parafii
 • O godz. 15.00 nie ma Nabożeństwa 

Wtorek 

 • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieust. Pomocy

Środa 

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem.) 
 • O godz. 18.00 nie ma Mszy św.

Piątek 

 • Godz. 15.00 Koronka do  Miłosierdzia Bożego i krótka 

Adoracja Najśw. Sakramentu

 • W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. szkolnej, 

a Msza św. popołudniowa o godz. 18.00

Sobota 

 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

XIX Niedziela zwykla

 • Kolekta specjalna  na modernizację ogrzewania naszego kościoła
 • Części stałe Mszy św. w jęz. łacińskim
 • O godz. 15.00 nie ma Nabożeństwa 

Nauka przedchrzcielna

 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 5 września 2019 o godz. 17.00 w kościele

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. 

Podziękowania  

 • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Przypominamy, że przyjmujemy intencje na rok 2019
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia
 • Bóg zapłać za dowożenie starszych na niedzielną Eucharystię

#     # #     # # #     # # # #     # #

XXVI Gliwicka Pielgrzymka Piesza ma Jasną Górę

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się dnia 15 sierpnia 2019r. (czwartek). O godz. 8.00 w kościele katedralnym zostanie odprawiona Eucharystia na rozpoczęcie pielgrzymki. Zakończenie pielgrzymki dnia 17 sierpnia 2019r. (sobota) Eucharystią na Jasnej Górze.

Zapisy dla chętnych w Parafiach: św. Anny, św. Andrzeja i św. Wojciecha. Odpowiedzialny za grupę – Ks. Piotr Dyduch

#     # #     # # #     # # # #     # # # # #     # # # # #

XXVI Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 15.08. – 17.08.2019r.:
Wyjazd z Częstochowy w sposób niezorganizowany.
Odpowiedzialnymi za Pielgrzymkę są:
ks. Bernard Plucik / Kierownik Pielgrzymki/
tel.: 603 59 99 28
ks. Artur Pytel /Kierownik Trasy/
tel.: 032/ 237-07-15
Opłaty związane z pielgrzymką:

Znaczek Pielgrzymki i opłata pielgrzymkowa 

Przewodnicy grup organizują indywidualnie – Transport bagaży
#     # #     # # #     # # # #     # # # # #     # # # # #

Nie można wejść do Królestwa bez przejścia przez fazę rezygnacji, wyrzeczenia. Ofiara nie jest celem ostatecznym w zdobywaniu Królestwa Bożego, ale radość. Człowiek uradowany do szaleństwa sprzeda wszystko. „Sprzedać wszystko” jest naszą życiową szansą, gdy przeniknięte jest ogniem radości.

Człowiek wiary i głębokiego poszukiwania Królestwa Bożego, to człowiek, który wpisuje w tą drogę wyrzeczenia i ofiarę, ale jednocześnie doświadcza znalezienia i radości. Rezygnacja i strata jest początkowym nieodzownym warunkiem, by zaspokoić najgłębsze pragnienie ludzkiego życia. Pozorna strata doprowadza do wielkiego bogactwa. Nagle wszystko staje się proste, wszystko nabiera sensu, wiemy odtąd, dlaczego i jak będziemy żyć.Jeśli dla Chrystusa rezygnujemy z wielu wartości, nawet dobrych i dozwolonych, to pozornie tracimy, w oczach wielu światowych ludzi uchodzimy za nieroztropnych, naiwnych, ale wewnętrznie bardzo się wzbogacamy.

Ostatecznie troska o Królestwo Boże i wszystko, co ono oznacza, to nie troska jedna z wielu, ale troska ponad wszystko inne; nie jest to sprawa małoznacząca, ale sprawa, którą przyjmuje się całym sercem. Nie można robić selekcji, coś z tego wybrać, a resztę odrzucić, ale trzeba przyjąć wszystko i to niejednokrotnie za ceną „sprzedania wszystkiego”. Nie może być tak, żeby Bóg był w naszym sercu tyle wart co jakieś dobra ziemskie. Gdyby było coś co, co jest warte tyle co Bóg, wówczas Bóg nie miałby żadnej wartości. Trzeba być gotowym oddać wszystko, aby otrzymać wszystko. Każdy inny rachunek jest błędny i powoduje wielką, wieczną stratę.