Ogłoszenia parafialne 01.09.2019 – 08.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela zwykla

 • Kolekta na potrzeby Parafii
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne 

Wtorek 

 • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Środa 

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem.) 
 • O godz. 18.00 nie ma Mszy św.

Pierwszy Czwartek Miesiąca

 • W tym dniu modlimy się szczególnie o nowe powołania i o uświęcenie kapłanów

Pierwszy Piątek Miesiąca

 • Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najśw. Sakramentu
 • Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. Zapraszamy wszystkich do pielęgnowania pierwszych piątków miesiąca przez spowiedź i przyjęcie Komunii św.
 • O godz. 16.30 Msza św. w int. dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci a pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych 

Pierwsza Sobota Miesiąca

 • Msza św. poranna w int. Czcicieli Matki Bożej i członków Róż Różańcowych o godz. 8.00
 • Pół godziny przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu 
 • Po Mszy św. duszpasterskie odwiedziny chorych
 • Nie ma zbiórki dla ministrantów
 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

XXIII Niedziela zwykla

 • Kolekta na potrzeby Parafii
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne 

Nauka przedchrzcielna

 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 5 września 2019 o godz. 17.00 w kościele

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. 

Podziękowania  

 • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Przyjmujemy intencje na rok 2019
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia
 • Bóg zapłać za dowożenie starszych na niedzielną Eucharystię

#     # #     # # #     # # # #     # # # # #     # # # # #

PIESZA PIELGRZYMKA DO MB MIKULCZYCKIEJ 

W łączności z całym naszym dekanatem chcemy pielgrzymować do Matki Bożej czczonej w obrazie mikulczyckim. Piesza pielgrzymka wyrusza z naszego kościoła 7 września 2019r. o godz. 16.00, po drodze dołączają pielgrzymi z Par. św. Jana Chrzciciela i idziemy do kościoła św. Wawrzyńca w Mikulczycach. W kościele św. Wawrzyńca o godz. 18.00 Msza św. i różaniec odmawiany w procesji z obrazem  Matki Bożej Mikulczyckiej na placu kościelnym. 

Po uroczystościach powrót do domów we własnym zakresie.

Pielgrzymka na Górę św. Anny

Parafia św. Jana Chrzciciela organizuje pielgrzymkę autokarową na obchody kalwaryjskie związane z odpustem Podwyższenia Krzyża Św. na Górę św. Anny. Wyjazd w sobotę 14 września rano i powrót późnym wieczorem. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii paralnej

 

Zaproszenie na Koncert Organowy

W niedzielę 22 września 2019r. w naszym kościele w ramach 24 Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego koncert o godz. 17.00 Wykonawcą będzie Pan Mateusz Rzewuski z Warszawy. Bliższe informacje na stronie internetowej: www.festiwal-organowy. pl 

Gorąco polecamy i  zapraszamy !!!