Ogłoszenia parafialne 22.09.2019 – 29.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła

 • Kolekta na potrzeby Parafii
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne
 • W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele w ramach 24 Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego koncert o godz. 17.00 Wykonawcą będzie Pan Mateusz Rzewuski z Warszawy. Bliższe informacje na stronie internetowej: www.festiwal-organowy. pl    Gorąco polecamy i  zapraszamy !!!
 • Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszach św. w zakrystii uczniowie klas ósmych mogą zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Spotkania formacyjne rozpoczną się w październiku

Wtorek 

 • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
 • Do udziału we Mszy św. i Nowennie zapraszamy dzieci Maryi oraz dziewczynki, które chciałyby należeć do grona Dzieci Maryi

Środa 

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem.) 

Czwartek 

Piątek 

 • Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najśw. Sakramentu
 • Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi
 • O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci 
 • Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych
 • Pragniemy nadmienić, że do końca września jest możliwość zapisywania dzieci do przygotowania do I Komunii św. Zapisy i informacje u Ks. Proboszcza

Sobota 

 • W sobotę w godz. 10:00 – 12.00 odbywa się obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych.  W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieź zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach. Prowadzący – Ks. T. Wieczorek.
 • O godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów w domu katechetycznym
 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

XXVI Niedziela zwykła

 • Kolekta na potrzeby Parafii
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne 
 • O godz. 13.00 rozpoczynają się Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych. Start od strony Centrum Zabrza (przy skrzyżowaniu z ulicą Hagera). W imieniu Ks. Rafała Wyleżoła – organizatora imprezy – serdecznie zapraszamy do udziału

Nauka przedchrzcielna

 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 5 października 2019 o godz. 17.00 w kościele

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. 

Podziękowania  

 • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Przyjmujemy intencje na rok 2019
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia
 • Bóg zapłać za dowożenie starszych na niedzielną Eucharystię

#     # #     # # #     # # # #     # # # # #     # # # # #

Drugi Wieczór Chrześcijański

W sobotę 28 września br. w kinie „Roma” podczas Wieczoru Chrześcijańskiego odbędzie się koncert zespołu OMG, prezentacja księgarni Gloria24 i projekcja filmu pt. „Z miłości do Joy”. Rozpoczęcie o 17.45 a zakończenie o 21.30. Cena biletu – 15 zł

Pielgrzymka Żywego Różańca do Rud

Nasza Parafia organizuje 12 października 2019r. wyjazd na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Zapisy dla chętnych w zakrystii. Szczegóły programu i bliższe informacje u Ks. Wikarego

Dom Muzyki i Tańca oraz Teatr Muzyczny Castello zapraszają na widowisko muzyczne „Św. Jan Paweł II tej ziemi”. Widowisko 13 października o godz. 17.00 w DMiT w Zabrzu