Zaproszenie – Żywy Różaniec

Drodzy Księża 

Siostry i Bracia w Chrystusie!

Już w najbliższy wtorek rozpoczniemy miesiąc październik. To szczególny czas modlitwy różańcowej odmawianej w kościołach, kaplicach, wspólnotach
i rodzinach. Przez ręce Matki Bożej powierzamy Panu Bogu wiele ważnych dla nas intencji. Chciałbym zaprosić do udziału w tej modlitwie kapłanów i wiernych świeckich.

Już 3. października – tj. w I czwartek miesiąca – pragniemy się spotkać w parafii Świętej Rodziny w Bytomiu – Bobrku na modlitwie różańcowej o godz. 19.30 prowadzonej przez kapłanów naszej diecezji należących do Żywego Różańca. Tam również zostanie założona druga już Kapłańska Róża, aby nasza modlitwa w intencji: diecezji gliwickiej, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków naszego seminarium oraz o nowe powołania była coraz intensywniejsza.

Kolejnym wydarzeniem, na które gorąco zapraszam, będzie Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach w drugą sobotę października – czyli 12. października 2019 r. To nasze doroczne spotkanie rozpoczniemy modlitwą różańcową. Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. bp Jan Kopiec. O godzinie 14.00 konferencję wygłosi ks. Janusz Czenczek, diecezjalny egzorcysta. Wydarzenie zakończymy nabożeństwem ku czci MB Pokornej o godzinie 15.00 (plan pielgrzymki na plakatach).

Z kolei w trzecią sobotę adwentu 14. grudnia 2019 r. w par. św. Bartłomieja
w Gliwicach odbędzie się dzień skupienia Róż Różańcowych. Początek tego spotkania
o godz. 10.00.

Wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Ks. Krzysztof Plewnia – diecezjalny asystent Róż Różańcowych.