Ogłoszenia parafialne 03.06.2018 - 10.06.2018

Do czwartku włącznie celebrujemy Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej  procesja eucharystyczna.

Zachęcamy do udziału w modlitwie.

Dzieci  pierwszokomunijne przychodzą w albach

IX Niedziela zwykła

• O godz. 15.00 Nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną

• Kiermasz rzeczy używanych  czynny od 10.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy do korzystania!

• Po Mszy św. procesja teoforyczna z Oktawy Bożego Ciała

• Po Mszy św. procesja teoforyczna z Oktawy Bożego Ciała

• O godz. 18.00 Nie ma Mszy św.

Czwartek  - zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała

• Uroczysta Msza św. oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja dookoła kościoła z modlitwą przy czterech stacjach. Zachęcamy do pobożnego i modlitewnego udziału w procesji, dlatego należy zabrać z sobą książeczkę do Nabożeństwa

• Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu w czasie procesji

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitw za Kapłanów

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najśw. Sakramentu

• Po Mszy św. o godz. 16.30  procesja eucharystyczna

• Za publiczne odmówienie modlitwy O Jezu najsłodszy, któremu za miłość bez granic … można uzyskać odpust zupełny.

• Ze względu na uroczystość nie ma postu od pokarmów mięsnych

X Niedziela zwykła – rozpoczęcie rekolekcji parafialnych

• W niedzielę 10 czerwca rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Tegoroczne rekolekcje poświęcone będą tematyce małżeństwa i rodziny. W tym czasie trwać będzie również całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej Parafii.

• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 7 lipca o godz. 17.00

• Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na uroczystość Bożego Ciała

• Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia

#   # #   # # #   # # # #   # # # # #   # # # # # #   # # # # # # #   # # # # # # #

10.06.2018 - Po co ten ślub? – nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św.

Głosi ks. dr hab. Krystian Kałuża, teolog fundamentalny, teolog religii, prodziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie Opolskim.

Tematyka: dlaczego warto zawrzeć małżeństwo chrześcijańskie? Dlaczego to jest takie ważne? Co to jest małżeństwo chrześcijańskie? Dialog w małżeństwie, jedność w małżeństwie, szacunek w małżeństwie.

11.06.2018 - Jeśli bez ślubu to co dalej? – nauka rekolekcyjna tylko na wieczornej Mszy św.

Głosi ks. - O. Wojciech Mojecki – wikariusz parafii św. Kamila w Zabrzu, opiekun  Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” w Zabrzu i Tarnowskich Górach

Tematyka: podkreślenie, że niesakramentalni też należą do Kościoła i mają prawo korzystać z jego skarbca (modlitwy, Słowa Bożego itd). o życiu na tzw. "kocią łapę", o małżeństwach niesakramentalnych i o konfliktach w małżeństwach w ogóle.

12.06.2018 - Małżeństwo jako wspólnota, która się modli i wymaga modlitwy - nauka rekolekcyjna tylko na wieczornej Mszy św.

Głosi ks. mgr Marcin Wojtczak, mgr teologii, wikariusz parafii św. Anny w Zabrzu. Kapelan Aresztu Śledczego w Zabrzu. Sprawuje opiekę nad Odnową w Duchu Świętym - Misericordia, Żywym Różańcem, Franciszkańskim Zakonem Świeckich. Prowadzi nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Przygotowuje dorosłych do sakramentu bierzmowania. Redaktor gazetki parafialnej „Odkryj - co zakryte…”.

Tematyka: modlitwa małżonków za siebie nawzajem i my mamy się modlić za nich, wspólna modlitwa małżonków (modlitwa małżeńska) i modlitwa małżonków za siebie nawzajem.

72h dla Pana

Rekolekcje to czas modlitwy i łaski, dlatego wzorem lat poprzednich chcemy trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do rezerwowania dogodnych dla każdego godzin adoracji i zgłaszania dzwoniąc na nr tel. ks Proboszcza 603775698 lub pisząc email na adres boguniaszczech@gmail.com, lub kontaktując się przez wiadomość na stronie parafialnej czy też przez wiadomość na fun page parafialnego (messengera).

Punkty pod tytułem Adoracja Cicha zawsze można zmienić na "coś" i formę w jakiej ktoś będzie chciał adorować, uwielbiać, modlić się etc.

Zadbajmy o to, by Pan Jezus nie był SAM.