Ogłoszenia parafialne 10.06.2018 - 17.06.2018

X Niedziela zwykła – rozpoczęcie rekolekcji parafialnych

• W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Tegoroczne rekolekcje poświęcone są tematyce małżeństwa i rodziny.

• W tym czasie trwać będzie również całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Są wolne godziny adoracji. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Ks. Proboszczem. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej Parafii i we wkładce do dzisiejszej gazetki.

• Za udział w trzydniowych rekolekcja zyskać można odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

Poniedziałek – II dzień rekolekcji parafialnych

• Kiermasz rzeczy używanych  czynny od 10.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy do korzystania!

Wtorek - III dzień rekolekcji parafialnych

• O godz. 15.00 Msza św. w int. Seniorów i Chorych z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim

Środa – dzień fatimski

• O godz. 18.00 Msza św. w int. czcicieli MB Fatimskiej i procesja różańcowa do kościoła św. Jana Chrzciciela

Czwartek  - nowenna do bł. Marii Luizy

• O godz. 18.00 Msza św.

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najśw. Sakramentu

• O godz. 18.00 Krąg Biblijny dla młodzieży i dorosłych. Spotkanie rozpoczyna się w domu katechetycznym i poświęcone jest charyzmatom Ducha Świętego w oparciu o tekst z 1 Listu św. Pawła do Koryntian 12, 1-11. Tekst zamieszczony na kartce z planem adoracji !

• O godz. 19.00  Wieczór Uwielbienia. Modlitwa i śpiewy przed Najświętszym Sakramentem będą trwały około godziny. Chcemy szczególnie wsłuchać się i modlić Słowem z Pierwszej Księgi Królewskiej: "Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!" (1Krl 19,11) Na Wieczór  Uwielbienia zapraszamy młodzież  i dorosłych, a szczególnie zainteresowanych wspólnymi spotkaniami w grupach.

XI Niedziela zwykła

• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 7 lipca o godz. 17.00

• Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach Oktawy uroczystości Bożego Ciała

• Bóg zapłać mężczyznom za posługę przy baldachimie i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Dzieciom Maryi

#   # #   # # #   # # # #   # # # # #   # # # # # #   # # # # # # #   # # # # # # #

ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ, NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI SPRZĘŻOWNYMI

NA DZIEŃ OTWARTY SZKÓŁ FUNDACJI NOVUM SPATIUM:

NIEPUBLICZNEJ BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA SPECJALNEJ

NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY SPECJALNEJ PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ

w PIĄTEK 15 czerwca 2018 r o GODZ. 12:00

W SZKOLE PRZY ULICY OLCHOWEJ 2 W ZABRZU

(WEJŚCIE OD ULICY CZEREŚNIOWEJ)

www.novumspatium.pl , tel.322742057

Plan dnia:

12:00- 14:30 Konferencja pt.: Aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych

14:30- 15:00 Zapoznanie z ofertą Szkół

15:00- 15:30 Zwiedzanie szkół i poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły

Szkoły są nieodpłatne, zapewniamy dowóz, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

„Miasteczko zdrowia dla seniorów” –
godz. 10.00-16.00 – teren obok Domu Harcerza, ul. Wolności 350a

Wśród atrakcji znajdą się bezpłatne badania dla seniorów przygotowane przez Fundację Ziko dla Zdrowia, m.in. pomiar ciśnienia, spirometria i analiza wieku serca oraz densytometria, czyli badanie wytrzymałości i gęstości kości w kierunku osteoporozy.
W programie przewidziane się również porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne.

Obok Domu Harcerza rozstawione zostanie stanowisko informacyjne Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz Urzędu Miasta Zabrze. Seniorzy będą mogli zapoznać się z programem „Zabrzański Senior 65+” oraz poznać zasady funkcjonowania „Ogólnopolskiej Karty Seniora”. Pojawią się też stoiska informacyjno-edukacyjne stowarzyszeń zabrzańskich.