Ogłoszenia parafialne 12.11.2017 - 19.11.2017

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Kiermasz w domu katechetycznym czynny od 10.00 do 12.00

• O godz. 17.30 Różaniec fatimski

• O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

• Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem)

• Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja w kaplicy

• Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci.

• Msza św. szkolna o godz. 16.30. O przygotowanie Liturgii Słowa prosimy uczniów klasy 6

• O godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla bierzmowańców (od 18.00 do 20.00). Spotkanie rozpoczyna się w domu katechetycznym z animatorami

• Również o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny spotkanie dla osób zainteresowanych przynależnością do wspólnoty

• O godz. 19.00  Wieczór Uwielbienia. Modlitwa i śpiewy przed Najświętszym Sakramentem będą trwały około godziny. Chcemy szczególnie wsłuchać się i modlić Słowem z Księgi Mądrości: " Bo z wielkości i piękna stworzeń poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę”.  (Mdr 13,5)

• Na Wieczór  Uwielbienia zapraszamy młodzież  i dorosłych, a szczególnie zainteresowanych wspólnymi spotkaniami w grupach.

• O godz. 10.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów. Zapraszamy również nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza

XXXIII Niedziela zwykła – rocznica poświęcenia naszego kościoła

• Zwyczajowo w niedzielę po 16 listopada świętujemy w naszej wspólnocie parafialnej rocznicę poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu modlimy się szczególnie za fundatorów i budowniczych naszej świątyni i z wdzięcznością modlimy się za wszystkich, którzy się o nią troszczą

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Następna nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 25 listopada o godz. 17.00

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Są jeszcze wolne intencje. Zapraszamy do kontaktu w kancelarii parafialnej albo pod numerem telefonu: 32 271 69 89

• Przyjmujemy już intencje na rok 2018 (szczególnie jubileuszowe i rocznicowe)

Budżet partycypacyjny

Rusz kolejna edycja budżetu partycypacyjnego czyli możliwość otrzymania dotacji na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców dzielnicy Miasta Zabrze. W dniach od 16 listopada do 1 grudnia br. można zagłosować na określone projekty zaproponowane przez Punkt Aktywności Lokalnej albo przez Radę Dzielnicy. W tym roku oddajemy dwa głosy: jeden na projekt z puli dzielnicowej i jeden na projekt z puli ogólnomiejskiej. Punkt Aktywności Lokalnej proponuje następujące projekty:

- P0055 Stworzenie "Centrum Aktywności i Wypoczynku" w Zabrzu Biskupicach.
Miejsce: od ul. Bytomskiej 82 do Szkoły Podstawowej nr 22 i Szpitala Miejskiego.

- bezpieczne Biskupice i Centrum Południe – montaż kamer monitoringu miejskiego

W związku z tym w dzisiejszą niedzielę i za tydzień można zagłosować w domu katechetycznym. Można również głosować przez internet w domu, w bibliotece naszej dzielnicy lub w siedzibie PAL- u przy ul. Bytomskiej 82

Spotkanie dla Seniora i nie tylko

Punkt Aktywności Lokalnej zaprasza Seniorów na spotkanie w swojej siedzibie przy ul. Bytomskiej 82 w czwartek (4 listopada) o godz. 10.00. W programie  inspiracje kulinarne i manualne dla Seniora i nie tylko. W dodatku spotkanie przy dobrej kawie.