Ogłoszenia parafialne 16.07.2017 - 23.07.2017

XV Niedziela zwykła

• O godz. 15.00 nie ma Nabożeństwa w okresie wakacyjnym

• W dniu dzisiejszym Parafia św. Kamila na ul. Dubiela świętuje Odpust ku czci swego Patrona i  Patrona Miasta Zabrze. O godz. 12.15 – Suma Odpustowa pod przewodnictwem o. dr Mirosława Szwajnocha MI Przełożonego Prowincjalnego Zakonu Posługujących Chorym Prowincji Polskiej. Natomiast o godz. 16.00 – Nieszpory Odpustowe połączone z ucałowaniem relikwii i błogosławieństwem krzyżyków św. Kamila

• Kiermasz rzeczy używanych  czynny od 10.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy do korzystania!

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najśw. Sakramentu

• W miesiącu lipcu nie ma odwiedzin chorych. Następne odwiedziny  przed odpustem w sierpniu

XVI Niedziela zwykła

• O godz. 15.00 nie ma Nabożeństwa w okresie wakacyjnym

• Następna nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 6 sierpnia o godz. 17.00 w kościele

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na Mszach św. wieczornych w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę

• Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i placu kościelnego

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza rodziny na rekolekcje wakacyjne pt. Zbudujemy dom na skale, które odbędą się 21-30 sierpnia 2017 r. w Piwnicznej Zdroju.

Rekolekcje dla rodzin zawierają warsztaty i krąg biblijny dla małżonków, zajęcia dla dzieci w grupach wiekowych, Eucharystię, czas rekreacyjny i wycieczkę w góry. Prowadzone są przez Ks. Michała Zurzyckiego, Katarzynę i Michała Jurkiewiczów i psycholog Bernadetę Szymik-Kozaczko.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy pod adresem internetowym duszpasterstwa rodzin: www.dorodzin.pl

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu –
- Pani Alina Nowak prosi o rozpowszechnienie informacji

Szanowni Państwo,

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu dysponuje środkami finansowymi na aktywizację zawodową osób bezrobotnych zarejestrowanych w ewidencji Urzędu. W związku z tym zapraszamy do rejestracji w urzędzie wszystkie osoby niezatrudnione i nieuczące się w systemie dziennym, zainteresowane podjęciem pracy. Liczne oferty pracy oraz płatnego stażu zgłaszane przez pracodawców, jak również posiadane przez urząd środki finansowe pozwolą na zaktywizowanie wielu osób szukających odpowiedniego zatrudnienia na rynku pracy.

Szczególnie zachęcamy tegorocznych absolwentów szkół, którzy nie zamierzają kontynuować nauki w systemie stacjonarnym, nie pracują ani nie uzyskują innego dochodu, aby zgłosili się do urzędu celem rejestracji. Nasi doradcy klienta są w stanie indywidualnie dopasować formy pomocy ze strony urzędu do każdej osoby bezrobotnej zainteresowanej aktywizacją zawodową prowadzącą do zatrudnienia.