Ogłoszenia parafialne 17.09.2017 - 24.09.2017

XXIV Niedziela zwykła

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – dzień Adoracji

• W poniedziałek 18 września przypada Adoracja w naszej Parafii w ramach ogólnodiecezjalnej Adoracji Najświętszego  Sakramentu. Po Mszy św. porannej wystawienie N. Sakramentu, przeniesienie do bocznej kaplicy i Adoracja do godz. 18.00. Plan Adoracji podany jest w gazetce i wywieszony w gablocie.

• Kiermasz rzeczy używanych  czynny od 10.00 do 12.00

• Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja

• Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci

• Msza św. szkolna o godz. 16.30. O przygotowanie Liturgii Słowa prosimy uczniów klasy 5

• Po Mszy św. szkolnej spotkanie dla Dzieci Maryi

• O godz. 10.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów. Zapraszamy również nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza

• O godz. 10.00 rozpoczyna się obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych.  W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieź zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach. Prowadzący – Ks. T. Wieczorek.

XXV Niedziela zwykła

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• O godz. 13.00 rozpoczynają się Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe. Informacje na plakatach

• Następna nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 30 września o godz. 17.00 w kościele

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. W tym miesiącu są jeszcze wolne intencje. Zapraszamy do kontaktu w kancelarii parafialnej albo pod numerem telefonu: 32 271 69 89

• Przyjmujemy już intencje na rok 2018 (szczególnie jubileuszowe i rocznicowe)

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Zakończyliśmy zgłaszanie się kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2018. Zgłosiło się 21 kandydatów.

Różaniec do granic

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017, w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w Pierwszą Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),

w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).

Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Jeśli tylko chcesz wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu zgłoś się do kancelarii: Parafii św. Jana Chrzciciela lub Parafii Wniebowzięcia NMP w Zabrzu Biskupicach, by zapisać się na wyjazd do Ustronia w dniu 7 października 2017r. Tam również uzyskasz bliższe informacje nt. wyjazdu

Parafia św. Jana Chrzciciela organizuje następujące wyjazdy:

14 październik 2017r.: pielgrzymka Seniorów i Róż Różańcowych do Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich

9 grudnia 2017r.: pielgrzymka do Czernej i wycieczka na Jarmark Adwentowy do Krakowa

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU (18 wrzesień 2017)

Godziny

Ulice i Grupy