OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela zwykła

 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Poniedziałek – dzień fatimski

 • O godz. 18.00 Msza św. w int. czcicieli i procesja różańcowa do kościoła św. Jana Chrzciciela. Zakończenie różańca przy grocie Matki Bożej

Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża św.

 • Duszpasterze Parafii św. Wojciecha na Os. Kopernik zapraszają do wspólnego przeżywania Święta Podwyższenia Krzyża Św. O godz. 18.15 Droga Krzyżowa, a o godz. 19.00 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Robert Maszczyk, nowy proboszcz parafii Świętego Krzyża w Zabrzu. Po Mszy odprawimy krótkie nabożeństwo pod Krzyżem. Przypominamy, że w tym dniu każdy kto uczestniczy w Drodze Krzyżowej i Mszy świętej może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 • W naszej Parafii to dzień Nowenny przez wst. bł. Marii Luizy Merkert. Po Mszach św. odmawiamy modlitwę Nowenny
 • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP

Środa 

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem.)
 • W naszym kościele nie ma Mszy św. wieczornej

Czwartek 

 • O godz. 10.00 spotkanie uczestników projektu „Szwarny Senior” w domu katechetycznym

Piątek i Msza św. szkolna

 • Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najśw. Sakramentu
 • Msza św. szkolna o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci
 • Po Mszy św. spotkanie Dzieci Maryi i ministrantów w domu katechetycznym

Sobota 

 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

XXV Niedziela zwykła

 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Przygotowanie do I Komunii św.

 • Od 1 do 20 września zapisujemy dzieci klasy 3 Szkoły Podstawowej do przygotowania do I Komunii św. Rodziców prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej celem wpisania dziecka na listę kandydatów

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. 

Msza św. dla młodzieży i studentów w Par. św. Jana Chrzciciela

 • Od 19 września 2021 w kościele św. Jana Chrzciciela w każdą niedzielę o godz. 20.00 odprawiana będzie Msza św. dla młodzieży i studentów oraz „młodych Duchem”. Odprawiać będzie Ks. Artur Sepioło a towarzyszyć Mu będzie zespół muzyczny
Zaproszenie na Koncert Organowy do kościoła św. Jana Chrzciciela

W sobotę 18 września 2021r. w kościele św. Jana Chrzciciela w ramach 26 Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego koncert o godz. 16.00 Wykonawcą będzie Pan Michał Markuszewski. Bliższe informacje na stronie internetowej: www.festiwal-organowy. pl 

Gorąco polecamy i  zapraszamy !!!

Zaproszenie na Koncert Organowy do naszego kościoła

W niedzielę 26 września 2021r. w naszym kościele w ramach 26 Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego koncert o godz. 17.00 Wykonawcą będzie Pan Walter D`Arcangelo z Włoch. Bliższe informacje na stronie internetowej: www.festiwal-organowy. pl 

Gorąco polecamy i  zapraszamy !!!