OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są sprawowane: w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30, w środy po Mszy św. o godz. 7.00, w piątki po Mszy św. szkolnej, a w niedziele o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!

XXIX Niedziela zwykła

 • O godz. 15.00 Nabożeństwo różańcowe

Wtorek 

 • O godz. 11.00 spotkanie uczestników projektu „Szwarny Senior” w domu katechetycznym
 • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP

Środa 

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem.)
 • Po Mszy św. porannej różaniec

Piątek – Msza św. szkolna – Nabożeństwo różańcowe

 • Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najśw. Sakramentu
 • Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. 
 • Msza św. szkolna o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, zaś obowiązkowo dzieci pierwszokomunijne
 • Po Mszy św. szkolnej Nabożeństwo różańcowe

Sobota 

 • O godz. 9.00 – wyjazd na pielgrzymkę do Nysy, Głębinowa i Prudnika.
 • W sobotę o godz. 10.00 obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych.  W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieź zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.
 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi
 • O godz. 17.30 Nabożeństwo różańcowe

XXX Niedziela zwykła

 • O godz. 15.00 Nabożeństwo różańcowe

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego

W Parafii św. Jana Chrzciciela:

 • W każdą niedzielę o godz. 20.00 odprawiana jest Msza św. dla młodzieży i studentów oraz „młodych Duchem”. 
 • Od wtorku 5 października ruszył cykl 7 spotkań dla rodziców zatytułowany Rodzinny Krąg Bliskości. W formie warsztatowej rodzice otrzymują wsparcie, by lepiej porozumieć się z dziećmi, radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i nabierać umiejętności postępowania z dziećmi trudnymi. Spotkania odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 17.00 do 19.00 w salce na probostwie w parafii św. Jana Chrzciciela. Zapewniona jest opieka nad dziećmi.
 • Fundacja Betlehem Dom Chleba zaprasza na Kawiarenkę dla Rodzica. Co dwa tygodnie można wysłuchać wykładu specjalistów na temat wychowania dzieci, a także porozmawiać z fachowcami na trudne tematy wychowawcze w miłej atmosferze przy ciastku i kawie. Wstęp na spotkania Kawiarenki jest wolny i bezpłatny. Można ze sobą zabrać dzieci. Spotkania będą odbywały się w restauracji Beskid. 
Parafia św. Jana organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach k. Krakowa w dniu 13 listopada br. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej Parafii św. Jana Chrzciciela w Biskupicach
Katedra Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Katowicach i Koło Naukowe Organistów organizują XI Śląski Festiwal Bachowski. W ramach Festiwalu mieści się także koncert w naszym kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Biskupicach. Dlatego zapraszamy na koncert 14 listopada 2021 o godz. 17.00. koncertować będą  organiści: Jakub Plewa i Piotr Soroka.

Bliższe informacje na stronie internetowej i fb

Ks. Artur planuje wyjazd na ferie zimowe dla dzieci w przyszłym roku. W związku z powyższą inicjatywą i pragnieniem obniżenia kosztów wyjazdu dla pojedynczego uczestnika, ogłaszamy zbiórkę makulatury. Zwyczajem lat poprzednich można ją składać przed bramą garażową lub przed kancelarią. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony będzie na wyjazd dzieci