OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – rocznica poświęcenia naszego kościoła

 • W tym dniu modlimy się szczególnie za fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni
 • Podczas Mszy o godz. 11.30 będzie przyjęcie do grona ministrantów obecnych kandydatów
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Poniedziałek 

 • W tym dniu wspominamy św. Cecylię – Patronkę Organistów, muzyków i śpiewaków kościelnych. Polecamy modlitwie Pana Organistę 

Wtorek 

 • O godz. 11.00 spotkanie dla uczestników projektu „Szwarny Senior” 
 • Msza św. o godz. 18.00 z Nowenną do MBNP
 • Po Nowennie spotkanie dla członków Żywego Różańca w domu katechetycznym

Środa 

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem.)

Czwartek 

 • O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po Mszy św. Krąg biblijny dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy biblijnej. Rozważamy Księgę Wyjścia, rozdziały 5 – 10

Piątek – Msza św. szkolna 

 • Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najśw. Sakramentu
 • Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. 
 • Msza św. szkolna o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, zaś obowiązkowo dzieci pierwszokomunijne
 • Po Mszy św. spotkanie dla Dzieci Maryi i Ministrantów

Sobota

 • W sobotę o godz. 10.00 obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych.  W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieźć zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.
 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

1 Niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego

 • Rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. 
 • Od 29 listopada rozpoczynamy Roraty. Msze św. podobnie jak w ubiegłych latach o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Tegoroczne Roraty zatytułowane są „Budujemy żywy Kościół” i poświęcone są postaciom, które budują wspólny Kościół. Tej tematyce poświęcona jest plansza z puzzlami, które będą otrzymywać uczestnicy roratnich spotkań. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do wspólnego przeżywania Adwentu, uczestnictwa w Nabożeństwach i losowaniach.
 • W 1 niedzielę Adwentu po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków wigilijnych. Zachęcamy do nabywania opłatków pobłogosławionych w kościele. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup komunikantów
 • Przy wejściu do kościoła sprzedawane będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy
 • O godz. 15.00 Nie ma Nabożeństwa 

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i dodatku o beatyfikacji księdza Jana Machy
Ks. Artur planuje wyjazd na ferie zimowe dla dzieci w przyszłym roku. W związku z powyższą inicjatywą i pragnieniem obniżenia kosztów wyjazdu dla pojedynczego uczestnika, ogłaszamy zbiórkę makulatury. Zwyczajem lat poprzednich można ją składać przed bramą garażową lub przed kancelarią. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony będzie na wyjazd dzieci
W 2 niedzielę Adwentu – 5 grudnia – nasza Parafia organizuje Kiermasz Adwentowy będący częścią projektu „Szwarny Senior”. Czas trwania Kiermaszu zaplanowany został w godzinach przedpołudniowych od godz. 8.30 do godz. 13.00. W ramach tej inicjatywy będzie możliwość zakupu stroików wykonanych przez Seniorów, ciast domowych i innych artykułów świątecznych. Zapraszamy również chętnych do współpracy i prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.