Teraz mówię do tych kobiet małych i dużych.

To co zauważyłem w szpitalu w “Centrum zdrowia kobiety i dziecka”, to taki częsty widok kiedy ta mama klęczy przed tym łóżkiem i trzyma te stópki dziecka i tak całuje je, ty jesteś taki słodki. Jest tak zachwycona że mogła by schrupać.

Myślę że takie radości i takiego zachwytu Jezusem Chrystusem nam potrzeba.

Tego życzę Wszystkim, bo Święta Bożego Narodzenia to taki czas kiedy tym Jezusem Chrystusem trzeba się zachwycić.

Teraz mężczyźni duzi i mali:

Czasami patrzę, mężczyzna jak szafa trzydrzwiowa z lustrem, jego dłoń jak dwie moje i on taki tak trzyma to dziecko z taką delikatnością, jest taki skupiony na tym żeby nie za mocno, nie za słabo, żeby je trzymać dobrze żeby pod główką trzymać

I to jest niesamowite.

Myślę tak sobie że my też potrzebujemy takiego delikatnego wejścia w to życie Boże. Bo wtedy Jezus Chrystus tak delikatnie wchodzi w naszą codzienność. On się rodzi codziennie.

Ktoś pięknie powiedział “Bóg się nie starzeje” On jest zawsze taki mały, zawsze taki doskonały

Pomyślą pewnie teraz starsi “a my co”.?

Mam jeszcze do dzisiaj taki widok – jak przychodzą odwiedzić taką mamę z dzieckiem, przychodzą, przyprowadzają babcię. Ta babcia tak siedzi z tą laską i ona tak patrzy na to dziecko. Ona dobrze wie że to życie dzisiaj jest takie wspaniałe, kochane, słodkie, radosne. Ale ona sama odczuwa trudy tego życia.

Dlatego ten Pan Jezus jak czytamy w Ewangelii, my jako kaznodzieje, często omijamy ten fragment, ten Pan Jezus chodził szukał tej gospody z tymi rodzicami, On też był narażony na różnego rodzaju trudności, kłopoty i niedogodności.

Ten Pan Jezus dla tych starszych też jest

Życzmy Sobie aby ten Jezus którego dzisiaj liturgia słowa nazwała “Księciem pokoju” wchodził w nasze serca. By On był rzeczywiście takim przewodnikiem mądrości. By nam Dawał tą mądrość.

Patrzcie co się dzieje wokół nas. Ile człowiek już zdołał zepsuć, a ten Bóg ciągle Przychodzi, on ciągle Przychodzi i Mówi “Pokój Przynoszę, Chcę byście byli szczęśliwi, byście na co dzień żyli inaczej”

Wszystkim tym którzy goszczą w naszej parafii, życzymy aby ten czas był takim czasem obfitości pełnym radości i nadziei.

Życie jest piękne, ale trzeba je traktować poważnie i Pan Jezus jest Zbawicielem człowieka, ale trzeba Go traktować poważnie. Trzeba Go traktować z ogromną miłością z ogromną delikatnością i ogromną otwartością

Ks. Jan Matysek, proboszcz

Zabrze 24.12.2021