3 Niedziela Wielkiego Postu

• O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  • W dzisiejszą niedzielę w naszym mieście organizowane są wybory do Rad poszczególnych Dzielnic. Lokale wyborcze w naszej dzielnicy znajdują się w następujących miejscach: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 przy ul. Bytomskiej 94  i Szkoła Podstawowa nr 20 przy ul. Kasprowicza 7. Zachęcamy do udziału w wyborach.
  • Podział poszczególnych ulic przyporządkowanych do konkretnego lokalu wyborczego jest podany w gablocie celem dokonania właściwego wyboru miejsca głosowania

Nr obwodu głosowania

Granice obwodu

Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej

11

ul. Aleksandra Puszkina, ul. Bartosza Głowackiego,

ul. Bolesława Chrobrego, ul. Bytomska 115-135 nieparzyste, ul. Bytomska 74-122 parzyste,

ul. Częstochowska, ul. Franciszka Mikosza,

ul. Henryka Rodakowskiego, ul. Joachima Lelewela,

ul. Karola Żmudy, ul. Marii Rodziewiczówny,

ul. Mieczysława I, ul. Pawła Kempki, pl. Plac Bernarda Purkopa, ul. Stefana Okrzei, ul. Szyb Franciszek,

ul. Szyb Wschodni, ul. Św. Jana, ul. Św. Wojciecha,

ul. Trębacka, ul. Władysława IV, ul. Wojciecha Drzymały, ul. Wojciecha Kossaka 12-12E parzyste,

ul. Wojciecha Kossaka 3-11 nieparzyste, ul. Zamkowa, ul. Ziemska 1-5 nieparzyste, ul. Ziemska 6

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 40,
ul. Bytomska 94,

41-803 Zabrze

12

ul. Bytomska 2D-68 parzyste, ul. Bytomska 3C-113 nieparzyste, ul. Dr. Bronisława Hagera 5-55 nieparzyste, ul. Feliksa Goły, ul. Hutnicza, ul. Jana Brondera, ul. Jana Długosza, ul. Jana Kasprowicza,

ul. Jerzego Kukuczki, ul. Józefa Blani, ul. Ks. Karola Koziołka, ul. Melchiora Mrozka, ul. Mikołaja Reja, ul. Młyńska, ul. Ogrodowa, pl. Plac Hutniczy,

ul. Tarnogórska,
ul. Wojciecha Kossaka 13-63A nieparzyste,

ul. Wojciecha Kossaka 14-60 parzyste

im. Polskich Himalaistów,
ul. Jana Kasprowicza 7, 41-803 Zabrze

• O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do MBNP

• Po Mszy św. o godz. 18.00 Krąg biblijny dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy biblijnej. Rozważamy Księgę Kapłańską rozdziały: 1 – 7 włącznie

Piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości życia

• O godz. 15.00 nie ma Koronki do Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy ją na zakończenie Drogi Krzyżowej dla dorosłych
  • O godz. 16.30 Msza św. i Droga krzyżowa dla dzieci Szkoły Podstawowej. Udział dzieci pierwszokomunijnych jest obowiązkowy.
  • Po Nabożeństwie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w domu katechetycznym.
  • O godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z udzielaniem Komunii św. Zachęcamy gorąco do udziału w Drodze Krzyżowej, bowiem za pobożne odprawienie tego Nabożeństwa można uzyskać codziennie odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Prosimy o wypominki za zmarłych za których modlimy się w czasie Drogi Krzyżowej

• W sobotę o godz. 10.00 obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych. W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieźć zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.
  • O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
  • Przypominamy, że w nocy z 26 na 27 marca następuje zmiana czasu na letni

4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

• O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie: 8 zł.

Kancelaria parafialna

• Czynna jest we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00 do 9.00 oraz od 17.00 do 18.00.

• Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i troskę o naszą świątynię
  • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Przyjmujemy intencje na bieżący rok. W najbliższym czasie mamy dużo wolnych intencji. Zachęcamy, by również zamawiać intencje telefonicznie
  • Bóg zapłać za dowożenie starszych na Mszę św.
  • Bóg zapłać za pomoc w zbiórce makulatury i kartonów
  • Bóg zapłać Dzieciom Maryi za udział w pielgrzymce do Sanktuarium w Lubecku za modlitwę i trud pielgrzymi.
  • Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 46 (na Osiedlu Młodego Górnika), zapraszają Rodziców wraz z dziećmi 7-letnimi na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się od 1.04 do 8.04 (poniedziałek-piątek) w godzinach popołudniowych. Bliższe informacje wraz z numerem telefonu na dołączonej ulotce.

Nadal zbieramy makulaturę i kartony. Można je składać przed bramą garażową lub przed kancelarią. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na grupy Dzieci Maryi i Ministrantów. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła!

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Jeden raz w roku sam decydujesz, komu oddasz część swojego podatku! Aby przekazać naszej wspólnocie parafialnej 1% podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiednich pozycjach KRS i cel szczegółowy przypisany naszej parafii.

KRS: 0000283966                Cel szczegółowy: Parafia WNMP Zabrze