Niedziela Miłosierdzia Bożego

• O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z koronką.

Poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty

• O godz. 17.30 Nabożeństwo błagalne z procesją modlitewną o błogosławieństwo w pracy i dobre plony. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

Wtorek – uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski

• We wtorek Kościół w Polsce obchodzi uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia z racji oktawy Wielkanocy
  • O godz. 11.00 spotkanie organizacyjne w ramach projektu „Szwarny Senior – II edycja”
  • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP

• Po Mszy św. o godz. 18.00 Krąg biblijny dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy biblijnej. Rozważamy rozdziały od 16 do końca

• O godz. 16.00 będzie pierwsza spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych
  • O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału we Mszy św. Po Mszy Szkolnej będzie spotkanie ministrantów

• W sobotę o godz. 10.00 obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych. W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieźć zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.
  • O godz. 12.00 spotkanie Dzieci Maryi w domu katechetycznym
  • O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi

III Niedziela Wielkanocna – biblijna

• O godz. 15.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo majowe

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne.
Przygotowanie dzieci do I Komunii św.:

29 kwietnia o godz. 16.00 – pierwsza spowiedź

4 maja godz. 18.00 – próba dla dzieci

5 maja godz. 18.30 – próba dla dzieci

6 maja o godz. 16.30 – Msza św. szkolna i spowiedź dla dzieci

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Zabrzu – Biskupicach rozpocznie wkrótce realizację projektu „Szwarny Senior edycja II- zajęcia rekreacyjne dla zabrzańskich seniorów”

Projekt ma na celu zaktywizowanie społeczne oraz psychofizyczne osób starszych – w wieku emerytalnym, mieszkańców Zabrza, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych zamieszkujących dzielnicę Biskupice oraz Osiedle Młodego Górnika.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU SENIORÓW W REALIZACJI PROJEKTU WSPÓŁFINANSOWANEGO Z BUDŻETU MIASTA ZABRZE

Zapisy i informacje: tel. 603 775 698

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

17 lutego 1937 r. podczas Mszy św. Jezus ukazał się s. Faustynie i przekazał:

Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia mojego. Jeżeli nie uwielbią Miłosierdzia mojego, zginą na wieki.

Pięć miesięcy wcześniej Jezus mówił do s. Faustyny:

Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mojego, wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła miłosierdzia mojego: która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat.

Ile razy słyszysz jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników (…). W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i innych; w tej godzinie stała się łaska dla całego świata – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość – tymi słowami zachęcał Jezus s. Faustynę. O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę moją…

Dusze, które odmawiać będą tę koronkę, miłosierdzie moje ogarnie w tym życiu, a szczególnie w śmierci godzinie… Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą (…). Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem a duszą konająca nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny.