Niedziela Zesłania Ducha Świętego

• Za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
  • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne
  • Kolekta na budowę kościoła MB Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach

Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

• W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Od roku 2018 – zgodnie z decyzją papieża Franciszka – jest to wspomnienie obowiązkowe obchodzone w całym Kościele katolickim w obrządku łacińskim. Dotąd było obchodzone tylko w Polsce i Argentynie. Do polskiego kalendarza liturgicznego Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła zostało wprowadzone 4 maja 1971 r. przez Konferencję Episkopatu Polski za zgodą papieża Pawła VI.

• O godz. 11.00 spotkanie w ramach projektu „Szwarny Senior – II edycja”
  • O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP

• Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niemieckim)

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Wiecznego i Najwyższego Kapłana.

• Jest to jedno z najmłodszych świąt w Kościele. Przypomina ono o świętości życia duchownego, a także o tym, że każdy z nas jest zanurzony w kapłaństwie Chrystusa poprzez chrzest.
    W naszych modlitwach wspomnijmy dziś wszystkich kapłanów, jakich Bóg postawił na naszej drodze, a także tych, którzy zostali i zostaną powołani do życia duchownego.
  • Po Mszy św. wieczornej Krąg biblijny dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy biblijnej. Rozpoczynamy rozważanie Księgi Liczb rozdziały 1 – 10 włącznie

• O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najśw. Sakramentu
  • Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci a o godz. 16.30 Msza św. szkolna

Niedziela Najświętszej Trójcy – koniec okresu Komunii św. wielkanocnej

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne.
  • Bóg zapłać za pomoc w organizacji wycieczki Dzieci Maryi i ministrantów