Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza na Światowy Dzień Małżeństwa, 12 lutego 2023 roku do parafii św. Jacka w Gliwicach Sośnicy.

W 40- lecie istnienia Światowego Dnia Małżeństwa zapoczątkowany
przez Worldwide Marriage Encounter w USA, pragniemy włączyć się
w promowanie małżeństwa – związku kobiety i mężczyzny jako fundamentu rodziny i społeczeństwa.

ŚDM jest obchodzony w na całym świecie w drugą niedzielę lutego, czyli blisko Dnia Zakochanych św. Walentego, by podkreślić ogromne znaczenie wyrażania miłości w relacji małżeńskiej. Natomiast hasłem przewodnim są słowa Jezusa „Miłujcie się wzajemnie” (J 15,12).

Diecezja Gliwicka w tym roku proponuje małżonkom, aby w ten szczególny dzień spotkali się z Jezusem na Eucharystii oraz ze sobą w formie randki:
w czasie dialogu przy kawie oraz  wysłuchania koncertu poezji śpiewanej opartej na twórczości ks. Jana Twardowskiego.

W szczególny sposób zapraszamy pary z krótkim stażem małżeńskim, dlatego w czasie warsztatów i koncertu zapewnimy profesjonalną opiekę
dla dzieci.

Plan spotkania:

15:00 – Dom św. Jacka – Warsztaty komunikacji małżeńskiej z grą „Przekonaj mnie”.

16:30 – kościół pw. św. Jacka – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

18:00 – Dom św. Jacka – Koncert poezji ks. Jana Twardowskiego
w wykonaniu zespołu „Wszystkiego Dobrego” pt.
„Miłość uwierzy przyjaźń zrozumie. Zapiski z poetyckiego pamiętnika”.

Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty:

www.dorodzin.pl