OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Wielkiego Postu

 • O godz. 15.00 Gorzkie Żale. W tym roku zamiast rozważań pasyjnych odprawiać będziemy Adorację Najśw. Sakramentu połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Wtorek 

 • O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do MBNP

Środa 

 • Msza św. o godz. 7.00 

Czwartek 

 • Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00

Piątek 

 • O godz. 15.00 nie ma koronki do Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy ją na zakończenie Drogi Krzyżowej dla dorosłych
 • O godz. 16.30 Msza św. szkolna i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci
 • O godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z udzielaniem Komunii św. Zachęcamy gorąco do udziału w Drodze Krzyżowej, bowiem za pobożne odprawienie tego Nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Prosimy o wypominki za zmarłych za których modlimy się w czasie Drogi Krzyżowej

Sobota 

 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

2 Niedziela Wielkiego Postu

 • O godz. 15.00 Gorzkie Żale. W tym roku zamiast rozważań pasyjnych wysłuchamy  koncertu podczas którego zabrzmi „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego. (szczegóły na plakacie w gablocie). Na zakończenie krótka Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz najnowszego numeru Małego Gościa.

Podziękowania

 • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Można je zamawiać telefonicznie.
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia
 • Bóg zapłać za dowożenie starszych na niedzielną Eucharystię
WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ
1,5 % PODATKU

Jeden raz w roku sam decydujesz, komu oddasz część swojego podatku! Aby przekazać naszej wspólnocie parafialnej 1,5 % podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiednich pozycjach KRS i cel szczegółowy przypisany naszej parafii. 

KRS: 0000283966; Cel szczegółowy: Parafia WNMP Zabrze

GORZKIE ŻALE – 25.02.2024 15:00

Stowarzyszenie Maxime i Fundacja LOTTO zapraszają na koncert podczas którego zabrzmi „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego. Usłyszymy solistów oraz orkiestrę pod kierownictwem Andrzeja Mandryki. 

FUNDACJA BETLEJEM I SNE zapraszają:

Od lutego w salkach dawnej plebanii w Biskupicach odbywać się będą spotkania, szkolenia i kursy dotyczące Biblii, wiary i rozwoju duchowego katolików świeckich w Kościele. Zapraszamy na „Rozmowy przy kawie” w środy 21 i 28. lutego na godzinę 18.00.

Pierwsze spotkanie: „Jak nie wpaść w pętlę zadłużenia i jak się z niej wydostać”?

Drugie spotkanie: „Jak radzić sobie ze stresem?”

Wstęp wolny.