5 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczynamy dzisiaj drugą część Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym. Od dziś do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek krzyże w kościele są zasłonięte
O godz. 15.00 Gorzkie Żale. Zamiast rozważań pasyjnych odprawiamy Adorację Najśw. Sakramentu połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do MBNP

Msza św. o godz. 7.00

Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00
O godz. 9.00 pierwsze spotkanie informacyjne w ramach czwartej edycji projektu „Szwarny Senior – zajęcia rekreacyjne dla zabrzańskich seniorów”
Po Mszy św. o godz. 18.00 Krąg Biblijny dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy biblijnej. Rozważamy 1 Księgę Królewską rozdziały od 9 do 13

O godz. 15.00 nie ma koronki do Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy ją na zakończenie Drogi Krzyżowej dla dorosłych.
Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi
O godz. 16.30 Msza św. i Droga krzyżowa dla dzieci Szkoły Podstawowej. Udział dzieci pierwszokomunijnych jest obowiązkowy
O godz. 17.15 nie ma Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, ponieważ planujemy Drogę Krzyżową ulicami naszej dzielnicy. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w kościeleśw. Jana Chrzciciela. Następnie udamy się procesyjnie do naszego kościoła i tu zakończymy nasze nabożeństwo. Prosimy zabrać z sobą świece, teksty pieśni będą przygotowane. Dzieci mogą uczestniczyć pod opieką rodziców lub starszych

O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Msza św. o godz. 11.30 poprzedzona będzie uroczystą procesją. Dlatego zgromadzimy się przed naszym kościołem, gdzie nastąpi poświęcenie gałązek palmowych i uroczyste odczytanie Ewangelii. Następnie procesyjnie udamy się do naszej świątyni.
O godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale. Zamiast rozważań pasyjnych odprawiamy Adorację Najśw. Sakramentu połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Również o 15.00 w gliwickiej katedrze odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego. Serdecznie również zapraszamy!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz wydania albumowego Gościa Niedzielnego
Są również do nabycia paschaliki wielkanocne, które będziemy używać podczas Wigilii Paschalnej

Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Można je zamawiać telefonicznie.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia
Bóg zapłać za dowożenie starszych na niedzielną Eucharystię

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ
1,5 % PODATKU

Jeden raz w roku sam decydujesz, komu oddasz część swojego podatku! Aby przekazać naszej wspólnocie parafialnej 1,5 % podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiednich pozycjach KRS i cel szczegółowy przypisany naszej parafii.

KRS: 0000283966; Cel szczegółowy: Parafia WNMP Zabrze

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Zabrzu – Biskupicach realizuje projekt
„Szwarny Senior edycja IV – zajęcia rekreacyjne dla zabrzańskich seniorów”.

Projekt ma na celu zaktywizowanie społeczne oraz psychofizyczne osób starszych – w wieku emerytalnym, mieszkańców Zabrza, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych zamieszkujących dzielnicę Biskupice oraz Osiedle Młodego Górnika.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REALIZACJI

PROJEKTU Z BUDŻETU MIASTA ZABRZE