GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego

 • Rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. 
 • Od 29 listopada rozpoczynamy Roraty. Msze św. podobnie jak w ubiegłych latach będą o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Prosimy, aby zwrócić uwagę na zmiany godziny Mszy św. wieczornych w poniedziałek, czwartek i piątek, które zostają przesunięte na godz. 17.00
 • Tegoroczne Roraty zatytułowane są „Budujemy żywy Kościół” i poświęcone postaciom, które budują wspólny Kościół. Tej tematyce poświęcona jest plansza z puzzlami, które będą otrzymywać uczestnicy roratnich spotkań. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do wspólnego przeżywania Adwentu, uczestnictwa w Nabożeństwach i losowaniach.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków wigilijnych. Zachęcamy do nabywania opłatków pobłogosławionych w kościele. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup komunikantów
 • Przy wejściu do kościoła sprzedawane będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
 • O godz. 15.00 Nie ma Nabożeństwa 

Poniedziałek 

 • O godz. 17.00 Msza św. roratnia 

Wtorek 

 • O godz. 11.00 spotkanie dla uczestników projektu „Szwarny Senior” 
 • O godz. 17.00 Nabożeństwo roratnie z udzielaniem Komunii św.
 • Msza św. o godz. 18.00 z Nowenną do MBNP

Środa 

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niem.)
 • O godz. 17.00 Nabożeństwo roratnie z udzielaniem Komunii św.

Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania

 • Po Mszy św. porannej modlitwa o powołania
 • O godz. 17.00 Msza św. roratnia

Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa

  • Po Mszy św. porannej Nabożeństwo do NSPJ
 • O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • O godz. 16.30 okazja do spowiedzi. Zapraszamy wszystkich do pielęgnowania pierwszych piątków miesiąca przez spowiedź i uczestnictwo we Mszy św.
 • O godz. 17.00 Msza św. roratnia 

Pierwsza Sobota Miesiąca – BARBÓRKA

  • O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli. O 7.30 Godzinki
  • Ze względu na Barbórkę duszpasterskie odwiedziny chorych przenosimy na 18 grudnia
 • O godz. 10.30 Msza św. ku czci św. Barbary w int. górników i ich rodzin
 • Po Mszy św. możliwość przejazdu autokarem i spotkanie modlitewne przy figurze św. Barbary na polu Biskupice i przed pomnikiem trudu górniczego 
 • Tegoroczne spotkanie dla górników – w zależności od pogody i pandemii – będzie na placu przykościelnym albo w restauracji „Beskid”
 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

2 Niedziela Adwentu 

 • W 2 niedzielę Adwentu – 5 grudnia – nasza Parafia organizuje Kiermasz Adwentowy będący częścią projektu „Szwarny Senior”. Czas trwania Kiermaszu zaplanowany został w godzinach przedpołudniowych od godz. 8.30 do godz. 13.00. W ramach tej inicjatywy będzie możliwość zakupu stroików wykonanych przez Seniorów, ciast domowych i innych artykułów świątecznych. Zapraszamy chętnych do współpracy i prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego 
Ks. Artur planuje wyjazd na ferie zimowe dla dzieci w przyszłym roku. W związku z powyższą inicjatywą i pragnieniem obniżenia kosztów wyjazdu dla pojedynczego uczestnika, ogłaszamy zbiórkę makulatury i kartonów. Zwyczajem lat poprzednich można ją składać przed bramą garażową lub przed kancelarią. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony będzie na wyjazd dzieci