OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata i rocznica poświęcenia naszego kościoła

 • W dniu dzisiejszym Kościół oddaje cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, natomiast w naszej Parafii świętujemy rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Radość naszą chcemy powiększyć także obrzędem błogosławieństwa odnowionego krzyża przy skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Trębackiej. Po Mszy św. o godz. 11.30 udamy się z procesją do krzyża i tam zakończymy nasze liturgiczne spotkanie
 • O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

Wtorek 

 • O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do MBNP

Środa 

 • Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (w jęz. niemieckim)

Czwartek 

 • O godz. 10.00 spotkanie w ramach projektu „Szwarny Senior – II edycja”
 • O godz. 17.00 kancelaria będzie nieczynna!

Piątek 

 • Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi, a o godz. 16.30 Msza św. szkolna

Sobota

 • W sobotę o godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych. W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieźć zaświadczenia do spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.
 • W pierwszym tygodniu ferii zimowych, organizujemy wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego. Spotkanie organizacyjne będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Cena to 900 zł, zaliczka przy zapisie 200 zł.
 • O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

1 Niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego

 • Rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. 
 • Od 28 listopada rozpoczynamy Roraty. Msze św. podobnie jak w ubiegłych latach o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Tegoroczne Roraty zatytułowane są „Z narodzeniem Jezusa było tak…” i poświęcone są postaciom biblijnym. Tej tematyce poświęcona jest plansza na obrazki, które będą otrzymywać uczestnicy roratnich spotkań. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do wspólnego przeżywania Adwentu, uczestnictwa w Nabożeństwach i losowaniach.
 • W 1 niedzielę Adwentu po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków wigilijnych. Zachęcamy do nabywania opłatków pobłogosławionych w kościele. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup komunikantów
 • Przy wejściu do kościoła sprzedawane będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
 • O godz. 15.00 Nie ma Nabożeństwa

Prasa Katolicka

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. 

Podziękowania

 • Bóg zapłać Pani Walentynie Nowakowskiej za zorganizowanie zwiedzania „Sztolni Luiza” dla uczestników projektu „Szwarny Senior – II edycja”
 • Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie 
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia
 • Bóg zapłać za dowożenie starszych na niedzielną Eucharystię
 • Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają nam w zbiórce makulatury i kartonów