Parafia WNMP Zabrze

Strona Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu Biskupicach

Zapraszamy na kiermasz adwentowy

Ogłoszenia parafialne 27.11.2022 r. – 4.12.2022 r.

1 Niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego

• Rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny.
  • Od 28 listopada rozpoczynamy Roraty. Msze św. podobnie jak w ubiegłych latach o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Tegoroczne Roraty zatytułowane są: „Z narodzeniem Jezusa było tak…” i poświęcone są postaciom biblijnym. Tej tematyce poświęcona jest plansza na obrazki, które będą otrzymywać uczestnicy roratnich spotkań. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do wspólnego przeżywania Adwentu, uczestnictwa w Nabożeństwach i losowaniach.
  • W 1 niedzielę Adwentu po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków wigilijnych. Zachęcamy do nabywania opłatków pobłogosławionych w kościele. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup komunikantów
  • Przy wejściu do kościoła po mszach św. sprzedawane będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne
  • O godz. 15.00 nie ma Nabożeństwa

Intencje mszalne 27.11.2022 r. – 4.12.2022 r.

Intencje mszalne w okresie od 27 listopada 4 grudnia 2022

(do użytku wewnętrznego parafii WNMP w Zabrzu-Biskupicach)

Urodziny Księdza Proboszcza

Drogi Księże Proboszczu!
Święty Jan w Apokalipsie napisał „Tyś nas uczynił kapłanami Boga”.
(por Ap 5,10), a Ciebie Bóg uczynił kapłanem dla nas, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni Bogu, wraz z naszą wdzięcznością pragniemy złożyć Ci życzenia z okazji kolejnej rocznicy urodzin🎂:

Obfitości Bożego Błogosławieństwa, radości pochodzącej od Chrystusa,
by ona nigdy nie zgasła w Tobie, światła Ducha Świętego oraz opieki Maryi Wniebowziętej, naszej parafialnej patronki.
🙏

Zdjęcia z błogosławieństwa odnowionego krzyża

W naszej galerii można zobaczyć kilka zdjęć z dzisiejszej uroczystości.

Page 1 of 56